Убавина и мода

11 женски модни комбинации кои ги иритираат мажите

Постои женска облека која мажите не ја сакаат и не ја разбираат.

Врз основа на нивното мислење постојат 11 женски модни комбинации кои ти не ги сакаат нивната поубава половина да ги носи.

1.Хеланки и необични панталони

Не дека мажите не сакаат жени во панталони, но не сакаат кога истите изгледаат како шалвари и се премногу широки. А хеланките не ги сакаат бидјеќи сметаат дека премногу го оцртуваат женското тело.

2.Фустани во вид на кошули или фустани во вид на маица

Кога ќе ве видат во таква облека секогаш се прашуваат што сте облекле фустан или маица.

3.Шорцеви и хулахопки

Мажите оваа комбинација никогаш нема да ја разберат. Сметаат дека шорцевите се само за топлите денови.

4.Барби розева боја

Мажите не ја сакаат ова најженствена боја. Сметаат дека девојката која ја носи оваа боја е лигава и не е самостојна. Едноставно се уште живее во детството.

5.Обелка со светки

Воопшто не сакаат облека со светки и многу нападни детали. Сето тоа ги потсетува на новогодишна елка.

6.Карнери

Сметаат дека тоа е како некоја лудост и не можат да ја разберат својата партнерка кога ќе носи нешто со карнери.

7.Искината облека

И за оваа облеа немаат разбирање. Сметаат дека тоа изгледа неуредно и валкано.

8.Ултра кратки здолништа

За чудо, мажите сметаат дека кратките здолништа воопшто не изгледаат секси.

9.Агс чизми

Ги прошируваат нозете таму каде што не требаат и воопшто не им изгледаат женствено.

10.Чизми на висока штикла со платформи

За жените во вакви чизми сметаат дека се многу агресивни и ги потсетуваат на стриптизети.

11.Премногу провокативно

Многу провокативна облека воопшто не им се допаѓа на мажите. Тие сакаат деловите на телото да бидат покриени за тие да сонуваат за нив, а не се да е на виделина.