Категорија - Здравје

Здравје

Денот да почне со мандарини – во текот на зимските денови да им ставиме крај на грипот, вирусите и досадните настинки

Има ли нешто повкусно од мандарини во текот на долгите студени денови, како што се есенските и зимските? Веројатно сите сте запознати со препораката на...

Здравје

Се смета за најлековито растение на светот – помага за намалување на температура, болни крајници, висок шеќер и било какви болки

Жалфијата е растение кое сите го фалат, а оние кои веруваат во народната медицина, топло го препорачуваат. Тоа може да ја добие титулата најлековито растение...

Здравје

Ова ниту еден стоматолог нема да ви го каже! Отстранете го забниот каменец со помош на само две состојки, кои веќе ги имате дома

Додека поголемиот дел од луѓето денеска бараат брзо и лесно решение за избелување на забите, стоматолозите нас секогаш не потсетуваат дека за забен каменец...