Астрологија

Дамите во овие хороскопски знаци се вистинска “експлозија” во кревет- уживаат во сексот

Мажи, ако сакате вашата партнерка точно да знае што сака, секогаш да биде расположена за разни „игри во кревет“ и во исто време да ги знае сите ваши скриени желби, одберете дама од некој од овие хороскопски знаци.

 Еве што велат ѕвездите за сексот и за тоа кои знаци на зодијакот можат со право да ја понесат титулата „најдобри љубовници“ на хороскопот.

 Бик

 Жените родени во овој знак едноставно имаат луда сексуална енергија. Тие имаат потреба од многу физички контакт. Тие знаат што сакаат и како љубовници се како добар оброк – им треба малку време за да добијат одличен вкус, но еднаш кога ќе ги засакате, ве чекаат ноќи на дива страст.

 Близнаци

Жените Близнаци се мајстори за флерт – паметни, духовити, шармантни и со талент да покажат невидена креативност во кревет. Со нив никогаш нема да ви биде здодевно, но внимавајте вие да не ѝ здодеете нејзе! Жените близнаци имаат потреба за постојана промена на сценографијата, па околу неа морате многу да се потрудите. Во спротивно, едноставно ќе замине со некој поинтересен.

 Шкорпија

 Во знакот Шкорпија се раѓаат најсексуалните жени и според многумина, најдобрите љубовници на светот. Тие се атрактивни, неодоливи и многу вешти во кревет. Тие по својата природа се родени заводнички. Понекогаш можеби ќе ви пречи нејзината доминација во креветот, но ако сте во состојба да го надминете тоа, ве чека возбудлива и динамична врска.