Астрологија

Дневен хороскоп за 09.11.2018 година – Петок

Ова е дневен хороскоп за секој знак посебно:

ОВЕН

Вашите пријатели конечно ќе бидат слободни за заедничко дружење, така што тоа е совршен момент за заедничко искачање и релаксација. Пробајте нешто ново што ќе бара дополнителна енергија од вас, како што се спорт, пешачење или танцување. Ќе бидете изненадени колку енергија се крие во вас, иако во моментот може да се чувствувате непријатно.

БИК

Иако може да ве вознемируваат бучните околности, комплицираните социјални дилеми нема да бидат доволни за да ве ослободат од вашите сопствени соништа. Вашите соништа нема да исчезнат кога ќе излезете од кревет, но ќе ве следат поголемиот дел од денот. Ќе биде тешко да се остане во реалноста, бидејќи ќе имате чувство на носталгија и мечтаење. Обидете се да ги прифатите денешните суптилни потсвесни пораки и да се дружите со фантазии.

БЛИЗНАЦИ

Ти си возбуден поради можностите кои се отвораат пред тебе во наредните денови, но дружењето може да ви дојде премногу. Имате многу работа и сакате да завршите сè што ви треба, но животот не е толку едноставен. Не сте сигурни дали пријателите и семејството имаат нереални очекувања од вас и потребно е време, но не се противите. На крајот, ќе бидете задоволни со она што сте го направиле.

РАК

Иако се трудите да размислувате и да гледате пред да дејствувате, денес би можеле да почувствувате потреба да ја достигнете критичната ситуација. Забавете и внимателно размислете пред инстинктивно да реагирате, бидејќи само може да го испуштите маслото на оган што го обидувате да го изгаснете. Самокритиката може да ги освежи вашите ставови за проблемот, така најдобро ќе го најдете решението за задоволството на сите.

ЛАВ

Добивате интуитивни пораки за вашата иднина, но ќе ви се чини дека тие не се во целосна согласност со тековните процедури. Иако оваа дилема може да биде основа за загриженост, силите работат за ваша корист, а логичката анализа нема да ве води никаде. Вежбајте да живеете во несигурност и ќе почувствувате олеснување кога ќе престанете да се обидувате да сфатите сè.

ДЕВИЦА

Денес, може да ви биде тешко да поставите јасни граници. Вие сте во позиција подобро да разберете како другите ве гледаат, но тоа не е она што го очекувате. Оставете нека се смират чувствата и проширете ги своите ставови во односите со блиските. Од друга страна, мора да вежбате да ги разликувате чувствата на другите луѓе од вашето. Одлуките потоа ќе станат полесни и разбирливи.

ВАГА

Денеска самите сбеси ќе си бидете непријател. Ве мачи чувство на нестабилност и деконцентрација и сакате што побргу да ги решите вашите обврски и одговорности. Дури и вашите мисли се поспори отколку што очекувате. Бидете стрпливи и нежни према себе и немој да осудувате многу брзо. Затоа што се што сте наумиле неможе да се заврши за еден ден.

СКОРПИЈА

Сеуште сте полни со креативност, но денеска моно е да ви преовладува чувството за итност. Можеби верувате дека ќе изгубите прилика, ако не завршите се што сте требале. Меѓутоа тоа чувство е само илузија , бидејќи воодушевувањето полека спласнува. Држете ги очите на својата цел, вашата одлучност и вашето трпение ќе ви ја донесат заслужената награда.

СТРЕЛЕЦ

Последниве денови беше тивко на емоционален план, но чувствувате како страста се враќа. Иако на почетокот тоа делува освежувачки, можно е да ви го привлече вниманието од секојдневните задачи и обврски. Не се обидувајте да ги потиснете вашите чувства, наместо тоа насочете ги за корисни цели.

ЈАРЕЦ

Денес, можете да се најдете во дилема помеѓу акција кон срцето и разумот. Се движите во една насока, а емоциите се движат на спротивен начин. За жал, не можете да имате двајца господари, особено кога не се согласуваат. Обидете се да избегнете поголема фрустрација за ова, иако нема да има брз начин да се реши овој проблем. Обидете се да се посветите на себе и чекајте нови околности.

ВОДОЛИЈА

Пред вас е ден кога ќе почувствувате големо олеснување. Не се замислувајте за тоам пред вас се навистина многу подобри времиња. Сепак, има уште неколку преостанати пречки што треба да ги поминете. Околностите ќе се променат брзо и ќе биде тешко да се планира секој детал со земање флексибилен став. Имајте на ум дека пречките ќе бидат помалку и помалку, па ќе можете полесно да ги преминете.

РИБИ

Одредени финансиски проблеми би можеле да ви искрснат бидејќи, предолго време ги игнориравте. Било да е ваша или туѓа грешка, за среќа денеска оваа криза нема да биде толку критична. Имајте на ум како и секогаш ќе најете решение и за овој проблем, ако не денес сигурно за неколку дена. Во тоа може да ви помогне некоја блиска личност.