Жолта минута

Леонардо Ди Каприо пред матичар: Поради оваа девојка одлучи да застане на лудиот камен

Леонарно Ди Каприо последните неколку години постојано ги менуваше своите девојки, поголем дел се беа манекенки.

Според пишувањата на странските медиуми, познатиот актер, наскоро ќе застане пред матичар. Тој веќе осум месеци е во врска со манекенката Камила Морони, кој како што вели, никогаш претходно не бил повеќе вљубен.

Всушност, Камила е ќерка на популарната аргентинска актерка Лусил Соле, која има исто години како што има и Леонардо, а позната е по врската со Ал Пачино.