Диета и Фитнес

Никогаш полесно: Изгубете 5 килограми за само 5 дена

Диетата со пилешко е богата со белковини и им се препорачува дури на спортистите кои сакаат да го изгубат вишокот килограми.

Потребни се само пет дена за вашете тело да го доведете во одлична форма.

Пилешката диета трае само 5 дена и се смета за експресна диета. И покрај краткото време, може да губите по 1 килограм дневно. Важно е да се следат основните правила на исхрана.

Диетата со пилешко дозволува да конзумирате – пилешко без кожа зошто во неа има многу маснотии, било кој зеленчук (освен компири), овошје (јаболка, цитруси) и зрнесто овошје. Морате да пиете најмалку 2 литри вода дневно. исто така дозволени се чаеви од билки без шеќер. Можета да јадете колку сакате, а последниот оброк треба да се изеде најдоцна три часа пред спиење.

За поголема ефикасност на диетата, подобро да не се користат зачини, дури ни сол.