Таг - кафе

Кујна

Чоколаден ролат со кафе

Уште еден фантастичен рецепт. Совршено прилега на секое непце, а особено на оние кои, едноставно не можат без секојдневната доза кафе. Уживајте! Состојки:...

Живот

Не можеме да функционираме без утринското кафе – ОВА Е ВИСТИНАТА! – Колку шолји дневно е потребно да пиеме?

Многу од нас денот не можат да си го замислат без омилениот напиток – кафе. Некогаш не, не задоволува само една шолја, туку ни се потребни малку повеќе. Кафето...

Диета и Фитнес

Магичен напиток: Додадее ги овие состојки во кафето и изгубете ги вишокот на килограми за кратко време

Во борбата против вишокот на килограми луѓето полудеа по овој рецепт. Погледнете за што станува збор и како и вие можете да ослабнете со помош на оваа кафе...

Диета и Фитнес

По две голтки се доволни: Ставете ги овие 3 намирници во кафето и ќе добиете добра линија, брзо ќе ги согорувате мастите

Следува период во кој не постои човек кој нема да качи по некој килограм. За да дојдете до добар изглед, потребно е да водите сметка со исхраната, да вежбате...

Здравје

Додадете ги овие состојки во кафето и уживајте: Намалува надуенос, го зајакнува имунитетот, го подобрува расположението

Со помош на неколку додатоци можете да направите кафе кое е добро за вашето здравје. Повеќе истражувања имаат позитивен ефект по здравјето во умереното пиење...

Диета и Фитнес

Сега е и докажано: Ќе ослабнете за кратко време, ако наместо кафе секое утро го пиете овој напиток

Баш како и кафето црниот чај може да ги задоволи вашите утрински потреби за кофеин, а подеднакво ќе направи за забрзување на метаболизмот, а така и ќе...