Таг - колач

Кујна

Лесен колач со банани и плазма

Нешто вкусно, сочно и освежително… Колач со банани, круша и плазма. Нешто што мора да го пробате. Лесен е и брз за правење. Еве што е потребно: Состојки:...

Кујна

Брз овошен колач со мармалад

Уште еден рецепт за брз овошен колач со мармалад, кој со сигурност ќе ви се допадне и кој редовно ќе биде дел од вашата трпеза. Состојки: -6 белки -2 јајца -4...

Кујна

Медено срце – посен колач

Колачот се подготвува многу брзо и потсетува на доброто вкусно медено срце. Тестото е малку стегнато, не е ровко како кај другите колачи, но вкусот е навистина...

Видео Кујна

Чоколадна фантазија (Видео)

Чоколадна фантазија… Подгответе неодолив колач со чоколадо и кокос. Погледнете го видеото, а колачот подгответе го уште денеска. Уживајте додека го...