Таг - лето

Убавина и мода

Стриите се голем непријател на жените, особено во лето- совети што можат да ви помогнат да ги намалите или прикриете

Стриите се голем непријател на жените, особено во текот на летниот период. Жените посегнуваат по многу креми и препарати за нивното отстранување, но речиси и...

Живот

За мирно лето, со многу насмевки, незаборавни моменти и убави спомени еве како да се заштитите кога престојувате околу вода

Надлежните институции и субјекти од областа, со низа активности и заеднички координирани симулации, уште пред почетокот на сезоната ги подготвија своите...

Здравје

Низок крвен притисок, проблем во текот на летото- природни и лесно достапни лекови за негово покачување

За разлика од високиот крвен притисок, кој може да предизвика драстични, па и кобни последици за човечкото здравје, нискиот притисок (хипотензија) само го...

Диета и Фитнес

Збогувајте се со целулитот оваа лето- направете си домашен пилинг, резултатите се видиливи за кратко време

Редно време е оваа лето да му кажете збогум на целулитот. Доколку веќе внимавате на вашата исхрана и редовно вежбате, веќе сте на добар пат да го решите...