Таг - работа

Низ времето

Приказна која мора да се прочита: Сопругот се вратил од работа – дома се расфрлано, децата валкани, садоперот полн со садови…

Ова е неверојатна приказна во која ќе се пронајде секоја жена. Но, и мажите мораат да ја прочитаат. Мажот се вратил од работа и ги пронашол своите три деца во...

Низ времето

Исповед на вработена во бутик: Секој пат кога ја затворам продавницата се случува истата работа! Не сум веќе должна тоа да го правам!

„Знаете ли колку е лошо чувството кога ја затворам продавницата (работам во бутик) и едвај чекам да излезам, да ги спуштам ролетните, да се облечам, да ја...

Астрологија

Овие хороскопски знаци ги чека среќа: До 14 октомври загарантиран успех во љубовна и финансиска смисла

Венера, палнетата на љубовта, естетика, уметност, поминува низ Девицата од 20 септември до 14 октомври. Тие ќе бараат и ќе најдат љубов, како никогаш до сега...

Астрологија

ХОРОСКОП ЗА ПАРИ: Овие три хороскопси знаци утре ќе привлечат многу пари и ќе имаат среќа во работата

Утре три хоросопски знаци ќе успеат да ги решат финансиските проблеми, а исто така ги чека успех и на среќа на работното поле. Ѕвездите одлучиле да ги пробудат...

Живот

Исповед: Шефот ме викна во канцеларија кај него и ми рече да спијам со него или да си одам од работа

Едно утро кога отидов на работа, шефот првин ме викна кај него во канцеларија, ми рече дека имам две опции, да спијам со него или пак да ја напуштам работата...