Таг - секс

Љубов и секс

Со партнерот имате многу ретко секс? Ова се 7-те причинители коишто ја убиваат страста во врската

Иако љубовта е најважната работа во врската, страста исто така игра многу важна улога во љубовната врска. Кога страста исчезнува, со текот на времето и љубовта...

Љубов и секс

Опуштете се и уживајте, а ние ви пренесуваме неколку совети од порно ѕвездите како да издржите подолго во креветот.

Во ера кога времето чини пари, педантните статистичари пресметале дека просечниот сексуален однос трае 11 минути. Без оглед дали сметате дека тоа е прекратко...

Љубов и секс

Оваа поза бара дополнителна машка нега, но гарантира женски врв: Дами пробајте и уживајте

Секс поза позната “снежен ангел” претставува вистински предизвик во кревет. Таа е многу интимна, дива, ероткса и малку повеќе труд во изведување. Доколку ви...