Таг - врска

Љубов и секс

Со партнерот имате многу ретко секс? Ова се 7-те причинители коишто ја убиваат страста во врската

Иако љубовта е најважната работа во врската, страста исто така игра многу важна улога во љубовната врска. Кога страста исчезнува, со текот на времето и љубовта...

Љубов и секс

Не го губете своето време – ова се знаците кои откриваат дека веќе не постои љубов во вашата врска

Врските минуваат низ различни фази и многу нормално е секој меѓучовечки однос да мине низ криза. Во тие моменти, потребно е да се вложи напор за да се поправат...

Низ времето

Исповед на женкар кој никогаш не бил во врска подолга од 3 месеци: Има шест деца со шест различни жени

Овој женкар има 35 години и шест деца со шест различни жени. Никогаш во врска не бил подолго од три месеци, девојките ги менувал како чорапи, а сега е го...

Љубов и секс

Повеќе нема возбуда, нема пеперутки во стомакот, дали и вие сметате дека врската ви е досадна? 5 совети како да се справите со тоа

За крајот на врската или за “малите излети“ често е крива досадата во врската. Повеќе нема возбуда, нема пеперутки во стомакот кога ќе го видите партнерот...

Низ времето

Приказна која се шири по социјалните мрежи: Девојка (17) се вљубила во својот тетин (49), чекаат да стане полнолетна па да се венчаат

Германката Џозефин П. и нејзиниот тетин Герит Х. веќе 3 години се борат за својата љубов. Џозефин имала само 14 години кога таа и Герит побегнале. Во камп...

Љубов и секс

Се прашувате дали да останете со вашиот партнер или да заминете? Прочитајте го овој текст

Дали некогаш сте биле во врска со некого и сте си го поставиле прашањето „Дали треба да си заминам или да останам?“ Сигурно знаете дека оваа ситуација воопшто...