Таг - здравје

Здравје

Денот да почне со мандарини – во текот на зимските денови да им ставиме крај на грипот, вирусите и досадните настинки

Има ли нешто повкусно од мандарини во текот на долгите студени денови, како што се есенските и зимските? Веројатно сите сте запознати со препораката на...

Здравје

Јадењето јагоди, добро за здравјето : Ја зголемуваат плодноста, ги чистат крвните садови, го намалуваат холестеролот

Сезоната на јагодите почна, па еве неколку причини, зошто треба да ги јадете… Ја зголемуваат плодноста Кај мажите кои немаат органски пример за...

Здравје

Алуминиумската фолија му помага на вашето здравје – ги ублажува болките во грбот, колената, зглобовите и мускулите, а отстранува и изгореници

Алуминиумската фолија веќе со години кај Русите и Кинезите е лек против многу болести. Како што покажува нивната пракса, фолијата ги ублажува болките во грбот...