Таг - жена

Астрологија

Таа секогаш се истакнува и сите мажи и паѓаат на колена: Жената во овој хороскопски знак е најголема заводничка

Овие жени се фатални, шармантни и неверојатно секси. Таа секогаш се истакнува и сите мажи и паѓаат на колена. Жената во хороскопскиот знак Близнаци е најголема...

Астрологија

Ако ја имате со себе жената со овој хороскопски знак, чувајте ја, имате среќа, секогаш ќе ви биде верна

Оваа жена од Зодијакот ја одликуваат одлучност, упорност и доследност во своите цели. Воедно, таа е силна, заводлива љубовница која многу очекува од партнерот...

Астрологија

Жена ОВЕН – самоуверена, одлучна, авантурист, енергична и се чувствува удобно во сопствената кожа

Дали сте самоуверени, одлучни и се чувствувате удобно во сопствената кожа? Дали сакате енергично да го живеете животот и да искусите безброј авантури кои ќе ви...

Животен стил

Жено, биди кралица!

Биди кралица. Имај храброст за да бидеш различна. Биди пионер. Биди лидерка. Биди жена која кога се соочува со непријатности продолжува да го сака животот и...

Низ времето

Приказна која мора да се прочита: Сопругот се вратил од работа – дома се расфрлано, децата валкани, садоперот полн со садови…

Ова е неверојатна приказна во која ќе се пронајде секоја жена. Но, и мажите мораат да ја прочитаат. Мажот се вратил од работа и ги пронашол своите три деца во...