Жолта минута

За овие фотографии се зборува и денеска: Еве како изгледаше Цеца кога се сликаше за ПЛЕЈБОЈ

Цеца Ражнатовиќ пред една деценија се најде на насловната страна на “Плејбој”, но не поради својот изглед, туку поради своите зборови.

Пејачката во 2005 година, има дадено интервју за оваа списание, за кое подоцна се зборуваше до недели и месеци.

Таа тогаш позирала за познатиот фотограф Дејан Миличевиќ. Иако не е соблечена до гола кожа, кога е во прашање тоа списание, фотографиите беа еднакво провокативни.

Цеца тогаш го покажа својот сексипил, но со умерена количина. А она што е забележливо дека нејзиниот изглед во тоа време е во RnB фазон.