Убавина и мода

Задолжителен есенски детаљ со кој секоја модна комбинација ќе биде впечатлива

Марама како нараквица, марама во коса, марама на чанта, марама околу врат… Марамите се апсолутно моден детаљ оваа есен.

Овој детаљ дава доза на париска елеганција, префинетост и модерност, а е потребно многу малку труд.

Бројни се начините како можете да ги стилизирате, а ние ви даваме неколку идеи…